Jeśli denerwujesz się na podwyżki cen paliwa, być może zechcesz zaciekawić się tym tematem, iż istnieje alternatywny sposób na tankowanie wozu, który jest lepszy dla środowiska, dla silnika oraz dla budżetu, ponieważ kosztuje blisko połowy cena benzyny oraz oleju napędowego.

Montaż gazu w samochodzie Kraków

Chodzi o gaz. W obliczu tych licznych zalet nasuwa się pytanie, czy de facto warto przebudować pojazd pod tym kątem? Zerknijmy!

Przerobienie samochodu na gaz – profity
Główną zaletą konwersji auta jest redukcja cen paliwa, którą można obniżyć o około 40%. Wypływa to z faktu, że LPG podlega o wiele niższemu zużyciu paliwa niż benzyna i olej napędowy oraz chociaż jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja kosztów z nawiązką to wynagradza.

Warsztat samochodowy Kraków

Jeśli odmienisz samochód, będziesz posiadać prawo do obniżenia podatku drogowego, bowiem państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, iż gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek ciągle korzystających z oferty naszej firmy, a zatem może faktycznie przedłużyć witalność wielu silników.

Ponadto auta napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 niż samochody benzynowe,
•    10% mniej aniżeli silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu aniżeli olej napędowy.

Jak więc widać są w gruncie rzeczy mnóstwo poprawniejsze dla środowiska. Tym bardziej, jeśli podróżujesz jednym z mniej ekonomicznych wozów, spostrzegasz teraz bez owijania w bawełnę, że zdecydowanie warto rozważyć konwersję pojazdu na gaz. Te wszystkie wyżej wymienione dowody przemawiają za tym w bezceremonialny sposób.