mięśnie kegla po porodzie

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z w pewnych momentach można też trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno aktualnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że dają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością eliminuje się też problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.